Consulting finansowy

Masz problem zdrowotny – idziesz do lekarza. Masz problem prawny – idziesz do prawnika. To są specjaliści w swoich dziedzinach. Ale jeśli potrzebujesz konsultacji z obszaru finansów, bo na przykład chcesz wybrać dla siebie produkt finansowy albo ktoś Tobie proponuje inwestycję, to co wtedy robisz? Prawnik może wówczas zbadać materię od strony prawnej, ale na pewno nie jest on specjalistą od finansów. A tylko właściwa ocena w zakresie obu tych sfer – prawnej i finansowej może ustrzec Cię przed popełnieniem błędu, który w skrajnym przypadku będzie kosztować Cię nawet wszystkie środki inwestowane w dany produkt. Dlatego jako eksperci od finansów jesteśmy naturalnym i doskonałym uzupełnieniem konsultacji prawnej.

W Polsce tego typu usługi świadczą praktycznie wyłącznie wielkie firmy consultingowe. Działają jednak one głównie dla wielkich korporacji i instytucji państwowych. Osoby fizyczne i mniejsze podmioty gospodarcze mają utrudniony do nich dostęp z uwagi na bariery cenowe. Nasza firma wypełnia tą lukę na rynku oferując pomoc w analizie i ocenie rozwiązań finansowych w rozsądnych cenach.

Zakres naszych usług consultingowych obejmuje trzy podstawowe dziedziny:

Analiza i ocena produktów finansowych.

W dzisiejszych czasach znamienna jest nachalna sprzedaż produktów inwestycyjnych przez banki, firmy ubezpieczeniowe i pośredników finansowych. Klientowi będącemu pod presją sprzedawcy bardzo trudno jest ocenić, czy proponowane mu rozwiązania rzeczywiście okażą się tak korzystne, jak to przedstawiają dystrybutorzy. Szczególnie, iż są oni doskonale wyszkoleni w technikach sprzedażowych, ale ich wiedza merytoryczna w zakresie finansów pozostawia zwykle wiele do życzenia. Jeżeli nie wiesz, czy proponowane Ci rozwiązanie jest dla Ciebie odpowiednie, możesz zwrócić się do nas po obiektywną ocenę. Stajemy wtedy po Twojej stronie, gramy w tej samej drużynie, rzetelnie analizując dany produkt i ujawniając to, co sprzedawcy nie chcą powiedzieć lub o czym nawet nie mają pojęcia. Wywodzimy się z pośrednictwa finansowego, dlatego doskonale znamy ten rynek.

Analiza i ocena potencjału rozwiązań klienta.

Podobną sytuację możemy mieć, kiedy klient sam ma konkretny pomysł na produkt, inwestycję, bądź przedsięwzięcie z zakresu rynków finansowych. Weryfikacja założeń koncepcji klienta może bardzo mu pomóc zarówno w uniknięciu błędów jak i skierować go ku właściwym i zyskownym rozwiązaniom. Może być to kwestia oceny perspektyw konkretnych akcji jak i pełna, merytoryczna pomoc w tworzeniu np. własnego funduszu hedgingowego.

Z naszym doświadczeniem, zarówno w aspektach kreacji produktów inwestycyjnych, jak również w aktywnym tradingu na wielu rodzajach rynków, możemy przeanalizować praktycznie każdy produkt finansowy.

Dobór lub budowanie konkretnych produktów pod oczekiwania klienta.

Jeżeli ktoś ma środki i szuka możliwości, żeby coś z nimi zrobić, interesuje go coś innego, niż oferuje mu bank, czy kolejny pośrednik finansowy, to możemy pomóc albo znaleźć odpowiedni produkt, albo stworzyć rozwiązanie, czyli zbudować odpowiednią konstrukcję biznesową bądź prawną.

W przypadku wyszukiwania wśród istniejących instrumentów podstawą naszego działania jest to, że działamy w imieniu klienta, a nie w imieniu firmy, która dany produkt oferuje.

Klientem firmy jest ten, kto jej płaci. W przypadku pośredników finansowych nie jest to nabywca, ale dostawca produktu, czyli firma finansowa, bank, towarzystwo ubezpieczeniowe. Taka sytuacja tworzy zawsze konflikt interesów: pośrednik teoretycznie reprezentuje nabywcę produktu finansowego lub polisy, jednakże ten nabywca nie jest jego rzeczywistym klientem, jest tylko dostarczycielem kapitału. Za skuteczną sprzedaż pośrednik otrzyma wynagrodzenie od dostawcy produktu. W takiej sytuacji na korzyść kogo będzie działał pośrednik?

Dlatego, aby działać uczciwie wobec naszych klientów nie jesteśmy związani na stałe z jakąkolwiek instytucją finansową. Reprezentujemy klienta wobec firmy, a nie odwrotnie, jak czyni większość pośredników i agentów. Stanowi to kolosalną różnicę między pośrednikami, a nami.

Tworząc konkretne rozwiązania „od podstaw” stawiamy przede wszystkim na prostotę i przejrzystość, której tak bardzo brakuje w instrumentach oferowanych przez instytucje finansowe. Przykładem mogą być produkty strukturyzowane, w których sprzedaży lubowały sie banki. Ogromna większość klientów nie była w stanie zrozumieć zawiłości zawieranych umów. A struktura to po prostu lokata plus opcja. Takie rozwiązanie można stworzyć sobie samemu, korzystają z własnego konta w banku w Liechtensteinie, nie płacąc dodatkowo prowizji kilku instytucjom pośredniczącym, będącym pomiędzy wystawcą opcji, a finalnym konsumentem np. produktu strukturyzowanego.

Możemy stworzyć dowolne rozwiązanie dokładnie dopasowane do oczekiwań klienta. W niektórych przypadkach jesteśmy w stanie wyszukać inwestycje dające stały gwarantowany procent.

Podstawowa cena naszych konsultacji to 800 zł za godzinę.

W przypadku bardziej rozbudowanych realizacji, kosztorys jest przygotowany pod konkretne warunki zamówienia.