Biznes jutra

Biznes jutra nie musi być związany z kosmicznymi technologiami.

Szukając ciekawych obszarów do zainwestowania w perspektywiczne przedsięwzięcia biznesowe, nie musimy śledzić newsów o światowych nowinkach naukowych. Tam gdzie istnieją silne i sprawdzone podstawy ekonomiczne i gdzie wiadomo, że koniunktura będzie trwać jeszcze przez dziesięciolecia, wystarczy tylko nowatorskie podejście do sprawdzonego i ugruntowanego biznesu, aby znaleźć pomysł warty naszej uwagi.

Połączenie dwóch przestrzeni, czyli nieruchomości i dochodowy biznes.

Rozsądne i wyważone inwestowanie we własność ziemską od wieków jest jednym z głównych filarów powstawania i utrzymywania się wielkiej liczby światowych fortun. Wielopokoleniowe majątki zawsze, przynajmniej jakąś częścią, są związane z posiadaniem różnego typu nieruchomości.

Wysoka wartość dobrze zlokalizowanych tego typu aktywów nie wymaga jakiegoś szczególnego tłumaczenia. Do idealnej kompozycji dołóżmy zatem jeszcze biznes osadzony na rynku dóbr i obszarów luksusowych. Jaką przewagę mają przedsięwzięcia z tego obszaru działalności gospodarczej?

Stabilne, przewidywalne i perspektywiczne podstawy ekonomiczne.

Twarde dane ekonomiczne pokazują, że ten właśnie rynek rośnie w sposób praktycznie stały, zupełnie niezależnie od światowych wahań koniunktury. Trudno się temu dziwić. Bogaci będą się bogacić, a podczas kryzysów przyrost ich majątków zwykle nabiera jeszcze tempa. Nie ma więc powodów, żeby ograniczali wtedy swoją konsumpcję. Najnowsze statystyki potwierdzają, iż liczba najlepiej sytuowanych tego świata rośnie znacznie szybciej, niż rozwija się światowe PKB. Dzięki temu, oferując dobra i usługi dla najzamożniejszej grupy odbiorców, wchodzimy w strefę nieustannej koniunktury, która będzie rosła jeszcze przez dziesięciolecia.

Wysoka dochodowość.

Całkowicie naturalnym zjawiskiem na tym rynku są wysokie i bardzo wysokie marże – nie jest to z pewnością obszar, gdzie o klienta walczy się ceną.

Wysoka bariera wejścia dla konkurencji.

Bariery do uruchomienia biznesu mogą być bardzo różne, jednak najważniejszą i najpowszechniejszą jest wielkość potrzebnych nakładów finansowych. Nie zaczniesz produkować luksusowych jachtów czy samochodów bez ogromnych inwestycji kapitałowych i zasobów ludzkich.

Największe marże i zarobki są dostępne jedynie w przedsięwzięciach, które mają właśnie wysokie progi wejścia. Przy tworzeniu small biznesu np. kawiarni, zakładu fryzjerskiego czy kosmetycznego, barier uruchomienia praktycznie nie ma. Dlatego takie firmy spotyka się na każdej większej ulicy, a zarobki ich właścicieli są zwykle niskie. Brak konieczności wysokich nakładów generuje ogromną konkurencję, a co za tym idzie, nieuchronne cięcie marż i dochodów.

Jeżeli do uruchomienia firmy potrzeba kilkudziesięciu albo i kilkuset milionów dolarów, to siłą rzeczy konkurencja obejmuje zdecydowanie mniejszą liczbą podmiotów. A w mniejszym gronie łatwiej jest podzielić się istniejącym rynkiem.

Nasza propozycja to partycypacja w rodzącym się tego typu przedsięwzięciu. Łączącym inwestycję w niezwykłą nieruchomość z udziałem w biznesie luksusowych usług. Mamy rzadko spotykaną okazję, aby zostać beneficjentem elitarnego holdingu przy relatywnie małych nakładach.

Skontaktuj się z nami w celu zapoznania się z ofertą.